top of page

Bioelektrilised impulsid- elektrivool meie kehas

 

Elektrivool on eluliselt tähtis paljudes bioloogilistes protsessides, mitte ainult närvide toimimises aga ka nt haava paranemine jms. Lihased tõmbuvad kokku kesknärvisüsteemist (KNS) saadud impulsi toimel. Tavalistes tingimustes ei tööta lihas kunagi kõigi oma füsioloogiliste üksustega korraga, vaid osaliselt. Mida tugevam on KNSi tulev erutus, seda rohkem lihaskiude alustab korraga tegevust ja seda suurem on lihase kokkutõmbejõud. KNSi poolt saadetav impulss on aga väga sarnane elektriimpulsile, seega lihas on võimeline kontrahheeruma ka õiget tüüpi biompulsi mõjul (ilma aju ja KNSi mõjutamiseta).

 

Biostimulatsioon

 

Ultratone protseduuridel kinnitame elektroodid lihaste motoorsetele punktidele. Rahustav ja meeldiv Ultrawave signaal saadetakse inimkehale sobiva sagedusega ja seeriatena ning koheselt aktiveeruvad erinevad koed: rasvkude, lihased, vereringe ja lümfisüsteem. NB! Bioimpulsid mitte elektriimpulsid! Samuti rekruteeruvad nii aeglased motoorsed ühikud (väikesed) kui ka kiired motoorsed ühikud (suured), mis tagab kiire ja püsiva ümbermõõtude vähenemise ja figuuri korrigeerimise. Teaduslikult on tõestatud, et lihaste treenimine bioimpulsside toimel mitte ainult ei suurenda lihaste osakaalu kehakoostises, vaid ka vähendab samaaegselt rasvkoe massi, tõmmates kudesid kokku ja andes salendava efekti. Biostimulatsioon vormib lihaseid, tugevdab kudesid ning lisaks parandab ka lümfi- ja vereringet ning seeläbi kudede hapnikuvarustust ja kogu ainevahetust. Rasvkoe mahu vähenemine on suurim maksimaalse lihaskontraktsiooni piirkonnas. Rasvkoe vähenemise mehhanism on siin sarnane aktiivsele lihastreeningule, kuid seda on lihasstimulatsiooni korral võimalik lokaliseerida probleemsetesse kehapiirkondadesse. Sarnaselt aktiivsele lihastreeningule sõltub ka siin tulemus treeningute sagedusest ja intensiivsusest. Efektiivne kuur peaks koosnema vähemalt 12 protseduurist.

 

Biostimulatsiooni ja lihastreeningu võrdlus

 

Biostimulatsiooni abil esile kutsutud lihasaktiivsus on mitmes mõttes ebaloomulik ja sellesse suhtutakse sageli mõningase kahtlusega. Vabatahtlike või reflektoorsete ning lihase biostimulatsiooniga esile kutsutud kontraktsioonide vahel on kaks olulist erinevust. Vabatahtlike või reflektoorsete liigutuste ajal aktiveeruvad erinevad motoorsed ühikud asünkroonselt ja alati range hierarhia järgi. Motoorsete ühikute hierarhias aktiveeruvad kõigepealt väiksed ühikud ja sellele järgnevad suurte ühikute kontraktsioonid. Seega on vabatahtlike liigutuste puhul suured motoorsed ühikud kõige vähem aktiivsed ja rakenduvad ainult suurima pingutuse ajal. Kui lihasaktiivsuse esile kutsumiseks kasutatakse biostimulatsiooni, eespool kirjeldatud hierarhia ei kehti – lihast innerveerivate neuriitide biofüüsikaliste omaduste tõttu aktiveeritakse suured motoorsed ühikud valikuliselt ja seetõttu on tavaolukorras harva kasutatavad lihaskonna osad biostimulatsiooni puhul kõige aktiivsemad. Biostimulatsiooni ajal rakenduvad sellised motoorsed ühikud, mis on tavaliselt kõige vähem aktiivsed, ja sellest tulenevalt muutuvad ka nende omadused enim. Seega aitab biostimulatsioon, mille käigus eiratakse lihasaktiivsuse tavalist hierarhiat ehk pööratakse see teistpidi, aktiveerida just need motoorsed ühikud ja lihaskiud, mis rakenduvad vaid suurt pingutust nõudva treeningu ajal. See aitab lihaste kohanduvat loomust tõhusamalt ära kasutada ja pikema aja jooksul kõrgemat aktiivsust säilitada kui tavapärane füüsiline treening. Kõigele lisaks saab lihast biostimulatsioonil suurele aktiivsusele sundida kohe „treeningu“ algusest peale, kuna KNS, südame-veresoonkond ja muud süsteemid ei häiri ega piira lihasaktiivsuse intensiivsust nagu näiteks tavatreeningu puhul.12

Teisalt on mitmeid funktsioone, mida erinevate lihasrühmade biostimulatsioon täita ei suuda ja mis on omased ainult ehtsa füüsilise treeninguga kaasnevale aktiivsusele. Füüsilisest koormusest tingitud lihasaktiivsuse ajal toimub koordineeritud liikumine ja seega on tõenäoline, et inimese oskused vastava liigutuse tegemisel paranevad ajapikku. Seega aitab treening koordinatsiooni parandada; biostimulatsioon seda tõenäoliselt ei tee. Lisaks parandab füüsiline treening liigeste painduvust ja pikendab lihaseid, mida biostimulatsiooni puhul ei juhtu. Nende eesmärkide saavutamisel on eriti tõhusad kindlad treeningumeetodid nagu näiteks pilates ja jooga.

Füüsiline treening aitab parandada ka südame-veresoonkonna talitlust. Samas võib väita, et tavapärasest vastupidavamate lihaste omamine – eelis, mida aitab saavutada biostimulatsioon –, võimaldab inimesel tõhusamalt treenida ning saavutada kõik füüsilise vormiga seotud eesmärgid hõlpsamini ja lühema aja jooksul.

BIOSTIMULATSIOON KEHALE ULTRATONE

 

kehaprotseduurid ei seisne ainult välise ilu parandamises, vaid nad on ka tervisele kasulikud: kehaomased impulsid stimuleerivad vere- ja lümfiringet, reaktiveerivad naharakke, mille tulemusel on nahk elastsem, rohkem pingul. Samuti muutuvad lihased tugevamaks, jääkained väljutatakse kehast ning kehakontuurid muutuvad ja tselluliidiprobleem väheneb. ULTRATONE koostab individuaalse programmi igale kliendile võttes arvesse vanust, pikkust, kaalu, kehatüüpi, liikumisaktiivsust, aga ka sugu. Naistel ja meestel ladestub rasv erinevatesse kehapiirkondadesse. Naistel esineb rohkem nahaaluseid rasvaladestusi, meestel aga kõhukoopasisest (vistseraalne) rasvumist. Just seetõttu tegi ULTRATONE erinevad programmid meestele ja naistele, et saavutada maksimaalne efektiivsus (ainulaadne maailmas!).

TSELLULIIDIRAVI

 

Rangueuil Medical Research Centre (Toulouse) teadlaste sõnul on tselluliidiravi efektiivne vaid juhul, kui mõjutatakse täpselt probleemseid piirkondi, aktiveeritakse vereringe ja lümfisüsteem ja lihased reitel ning kõhul. Tselluliidiravi peab suutma mõjutada naha, rasva, sidekoe ja nende all asuvate lihaste omavahelisi toimeid. Just seetõttu on ULTRATONE tselluliidiravi eriti tõhus! USA Toidu- ja Ravimiameti (FDA) heakskiitu omav Ultratone ultraheli (1Mhz ja 3 Mhz) avab töödeldavas kehapiirkonnas rasvarakud (ei kahjusta, ülekuumenda ega hävita rakke) ning biostimulatsioon aitab lõhustunud rasva organismist jääkainetena välja viia ning teise osa kasutavad energiana ära lihased (lipolüüs).

 Tulemused:

1. Mõjutatavast piirkonnast rasva ja tselluliidi vähendamine

2. Naha silumine ja hapnikuvoolu stimuleerimine alates naha süvakihtidest (verevarustuse intensiivistumine).

3. Rasvarakkude lõhustamine keskmistes ja sügavates nahakihtides, mis hõlbustab selle kõrvaldamise organismist, annab figuuri korrigeeriva tulemuse ning ümbermõõdu vähenemise.

4. Suurendab fibroplastides elastiini ja kollageeni tootmist, apelsinikoore sarnase efekti vähendamist.

5. Ainevahetuse stimuleerimine (lihas kulutab rohkem energiat kui rasv; keha hakkab rasva ümbertöötlema ning muutub rasva talletamisprotsess).

6. Striiade ravi (venitusarmid), naha kvaliteedi parandamine.

 

Pärast kuuri läbimist toimuvad nahas uuenemis ja tekstuuri paranemisprotsessid veel kuni 1,5 kuud.

Tselluliit – mis see on?

 

Tselluliit (nn “apelsinikoorenahk”) on mingis eluetapis probleemiks väga paljudele naistele. Tselluliit ei ole ainult kosmeetiline iluviga, vaid see on patoloogia. Tselluliit mõjutab lisaks rasvarakkudele ka väikeseid veresooni ja ümbritsevaid kudesid. Tselluliit tekib väga aeglaselt.

Kolm peamist faktorit, mis tselluliidi teket soodustavad:

1. Hormonaalne. Oluline osa kehakaalu püsivuse kindlustamiseks on seos hüpotalamuse ja rasvkoe vahel- nii leptiinil (toodavad rasvarakud) kui ka naissuguhormoonidel östrogeenidel ja prolaktiinil, mille düsbalanss pidurdab rasvade ainevahetust. Tihti tekibgi tselluliit suuremate hormonaalsete muutuste perioodil (murdeeas, raseduse II poolel, menopausi ajal). Lisaks mõjutab tselluliidi teket ka vere adrenaliinisisalduse muutus- adrenaliin aktiveerib rasvade ainevahetust, mõjutades rasvarakkudes olevaid beeta- ja alfaretseptoreid. Näiteks reitel on naistel vähe beetaretseptoreid, mis vastutavad lipolüüsi eest, küll aga hulgaliselt alfaretseptoreid (lipogenees) ning seetõttu esineb reitel ka rohkem tselluliiti.

2. Toitumine. Tasakaalustamata toitumine suurendab vere insuliinisisaldust ja soodustab rasvade ladestumist. Rasvarakud paisuvad, halveneb mikrotsirkulatsioon, tekib hapnikunälg ja koed tursuvad.

3. Lümfi- ja verevoolu häired. Venoosse äravoolu raskenemine ning lümfivoolu seiskumine soodustab väikeste veresoonte läbilaskvuse suurenemist- nahaaluse rasvarakustiku tursumine, mikrovereringe häired, hapnikunälg, ainevahetuse häired kollageenkiududes ja rasvaraku ainevahetuse pidurdumine. (allikas: Tervis Pluss aprill 2011).

Kui loomulik ainevahetus nahaaluses koes häirub, siis koguneb sinna liiga palju rasva, jääkaineid ja vedelikku, moodustuvad neist kobarad, mis on võimelised paisuma kuni 50-kordseks.

 

Millises staadiumis on tselluliit?

Treeningute ja dieediga ei ole võimalik tselluliidist lahti saada. Ilma efektiivse tselluliidiravita jääb nn apelsinikoore nahk püsima ja isegi süveneb aastatega. Üldjuhul algab tselluliit kudedevahelise tursena- väikeste veresoonte permeaablus suureneb (plasma eksudatsioon) ja vedelik koguneb kudede vahele ning rasvarakud eralduvad teineteisest. Aja jooksul moodustuvad rasvarakkude loodusliku kaitsemehhanismi käivitumise tulemusena mikronoodulid- märkimisväärne hulk rasvarakke on ümbritsetud kollageenkiududest kapsliga (rasvarakkude tombud). Mitme mikronooduli ühinemisel tekib makronoodul ehk tselluliidimügar, mis on tavaliselt kompides tajutav ja valulik.

Need muutused tekitavad naha temperatuurierinevusi: tursest mõjutatud piirkonnad on soojemad, noodulid aga jahedamad kui neid ümbritsevad piirkonnad. Temperatuurierinevuste avastamine omab tselluliidi diagnoosimise seisukohast väga suurt tähtsust. Üheks selliseks meetodiks on mikrokapslites vedelkristallidel põhinev kontakttermograafia – lihtne ja kiire tehnika, mida võib kasutada korduvalt ja mis on ohutu.

 

Tuharatel ja reitel võib eristada 4 tselluliidi staadiumit:

1. Staadium- Naha pind on sile isegi nahka pigistades. Tselluliiti ei esine.

2. Staadium Tekib kudedevahelise turse- väikeste veresoonte permeaablus suureneb (plasma eksudatsioon) ja vedelik koguneb kudede vahele ning rasvarakud eralduvad teineteisest ja suurenevad, muhklikkus on nähtav nahka pigistades. Soovitatav kuivharjamine, tselluliidikreemid, vihtlemine, massaaz. Vältida soodustavaid tegureid. Aktiivne füüsiline treening.

3. Staadium: Aja jooksul moodustuvad rasvarakkude loodusliku kaitsemehhanismi käivitumise tulemusena mikronoodulid- märkimisväärne hulk rasvarakke on ümbritsetud kollageenkiududest kapsliga (rasvarakkude tombud). Tselluliit on nähtav püsti seistes. Kude antud piirkonnas on muhklik, nahk kuiv ja lõtv, naha toon sinakashall ja tundub katsudes jahedam (halvenenud vereringe tõttu). Soovitatav lisada salongihooldused.

4. Staadium: Mitme mikronooduli ühinemisel tekib makronoodul ehk tselluliidimügar, mis on tavaliselt kompides tajutav ja valulik. Mikronoodulitest on tekkinud makronoodulid. Koe skleroos. Tselluliit on näha ka pikali. Vajab kindlasti erihooldust, et lõhkuda makronoodulid väiksemateks üksusteks ning taastada kapillaaride toimimine. See tagab ka muude hooldusvõtete suurema efekti. Läheb vaja pikka meelt ja regulaarset kodutööd (kuivharjamine, vihtlemine, toitumise korrigeerimine, füüsiline treening).

 

Tselluliidiga võib kaasneda:

- paresteesia

- alajäsemete tuimus

- raskustunne jalgades

- külmad jalad

- krambid

- turse pahkluu ümber

- venitusarmid

- veresoonte laienemine

- naha struktuuri ja värvuse muutused

 

PÄRAST SÜNNITUST

 

Rasedus ja sünnitusjärgne periood toob endaga kaasa ka kehavormide muutuse, sageli on endise figuuri saavutamine üpris keeruline. Sünnitusjärgselt on ULTRATONE kõige kiirem viis taas vormi saada. Ultraheli aitab siluda venitusarme tuharatel või reitel, samuti lõhustada rasvkudet ja tselluliiti töödeldavas piirkonnas. Spetsiaalselt värsketele emadele mõeldud ULTRATONE programm vähendab kõhult sentimeetreid, pinguldab nahka, vähendab tselluliiti, tugevdab lihaseid (sh vaagnapõhjalihaseid) ning eemaldab kehast jääkaineid ja ultraheli poolt lõhustatud rasva jääkainetena. Protseduuridele ootame naisi, kes on sünnitusjärgses kontrollis käinud (ei esine vereeritust.). Keisrilõikest peab olema möödas 4 kuud. Imetamine ei ole vastunäidustatud! Naisi, kellel on ka venitusarmid kõhul, ootame ultraheli + biostimulatsiooni protseduuridele alates 6 kuud pärast sünnitust ja kui enam ei imeta. Ultraheli aitab venitusarme väga efektiivselt siluda ja rasvarakke lõhustada, biostimulatsioon pinguldab nahka, tugevdab lihaseid, eemaldab jääkained ja lõhustunud rasva ning vähendab tselluliiti.

TRIMMIS KÕHT

 

Rasva kogunemine kõhu piirkonnas pole pelgalt esteetiline probleem. Siseelundite ja kõhu ümber kogunenud rasv on suur oht tervisele, sest see pole ainult “rasvaladu”, vaid eritab nii häid kui ka halbu aineid organismi ning ”suhtleb” organitega aktiivselt. Suurenenud kõhu ümbermõõt on mõjuv riskitegur mitmesuguste haiguste tekkeks. Kogunenud suur rasvahulk võib põhjustada veresoonte lubjastumist, diabeeti ja teisi haigusi. Kõhu ümbermõõt annab hinnangu võimaliku riskiteguri kohta, et vajadusel muuta elustiili! Kõhu ümbermõõt naistel üle 88cm ja meestel üle 102cm on soovitatavast suurem ja kindlasti peaksid hakkama end rohkem liigutama ning tervislikumalt toituma. Kõht naistel üle 95cm ja meestel üle 110cm on juba väga suur ja oluline on kontrollida tervist, sest oht terviseprobleemide tekkeks on suur! (allikas: Rein Jalak “Enesetestimise käsiraamat” 2006). Klassikaliselt ilusaks loetakse minimaalse rasvapolstriga ja toonuses lihaste ning nahaga kõhtu. Kuna inimesel on eri tüüpi kõhulihased, siis tuleb ilusa kõhu saamiseks treenida neid kõiki – nii kõhu sirglihaseid, sisemisi ja välimisi põikilihastele kui ka ristilihaseid. Dieediga on küll mingil määral võimalik vähendada rasva kõhupiirkonnast, kuid ilma lihaste ja naha toonuse parandamiseta ei saavutata ideaalset kõhtu. Samuti on treeninguga väga raske kõhtu vormi saada, sest kõhulihased vajavad spetsiifilisi, väsitavaid ja raskeid harjutusi. Vale harjutuse sooritamisega koormatakse valesid lihaseid ja seetõttu ei ole tulemus kiire ega rahulolu pakkuv. Ultratone protseduuril kinnitatakse elektroodid täpselt lihastele, eri lihaseid (kõhu sirglihas, põikilihased) treenitakse individuaalselt ning nad aktiveeritakse koheselt suurel koormusel, kuid ilma väsimuse ja higita. Ultratone Tõsta & Toniseeri Nahka programm aitab taastada naha elastsust, stimuleerida kollageeni ja elastiini tootmist kõhupiirkonnas. Koos kõhulihaste treeninguga ei ole ilus kõht enam vaid unistus.

NB! Soovitame tervislikku toitumist: vähendada rasvade ja süsivesikute tarbimist ning suurendada valkude osakaalu. Kana ja kala on parim valik lihastele – sisaldavad palju valku, vähe rasvasid ning kiirendavad ainevahetust.

BIOSTIMULATSIOON NÄOLE

 

Vananemisilmingud algavad umbes 30 aastaselt ja on eelkõige märgatavad nahal- nahk muutub kuivemaks ja õhemaks, elastsus ja miimiliste lihaste toonus langevad, tekivad kortsud ning nahale võivad ilmuda kuperoosa ja pigmendilaigud. Vanuse ja gravitatsiooni mõjul hakkavad näolihased järk-järgult lõtvuma. Kuna näolihased kinnituvad otse nahale, siis näolihaste lõtvumise tulemusena lõtvub ka nahk ja võivad tekkida silma alla kotikesed, topeltlõug, näojooned muutuvad raskemaks ja halvemini määratletavaks. Nägu tundub vana mitte niivõrd kortsude, vaid toonuse kaotanud näolihaste tõttu. Kuigi vananemine on normaalne füsioloogiline protsess, soovivad paljud naised ka veidi vanemas eas säilitada noorusliku välimuse. Ultratone on tervislik viis, kuidas pinguldada ja tõsta oma näolihaseid ja – nahka ning nn peatada aega ilma radikaalse sekkumiseta. Ultratone õrnad impulsid stimuleerivad mikrovereringet, puhastavad nahaaluskudet ning parandavad seeläbi ka jumet.

Madalsageduslikke elektriimpulsse, nagu Ultratone Ultrawave, kasutatakse maailmas laialdaselt tervislikuks ja mugavaks Faceliftiks, mis ei traumeeri kudesid ning aitab nahakihte noorendada, suurendab kollageeni ja elastiini sünteesi ning toniseerib lõtvunud nahka läbi vereringe intensiivistumise. Teadusuuringutega on tõestatud, et ULTRATONE impulsid kiirendavad tunduvalt rakkude uuenemist. Tänu sellele on tegemist efektiivse faceliftiga ilma kirurgilise sekkumiseta. ULTRATONE näojoonte pinguldamine aitab aeglustada vananemisprotsesse ning annab näole noorusliku ja terve välimuse. Vastupidiselt näolihaste harjutustele ei süvenda Ultratone biostimulatsioon miimikakortsusid.

Professor Gerta Vrbova: ”Võrreldes ilukirurgiaga on Ultratone protseduurid palju ohutum ja tervislikum viis, et parandada oma keha väljanägemist ning teha loomulikku facelifti.”

bottom of page